Ziua Europeana a Limbilor Straine

Si a fost Ziua Europeana a Limbilor Straine…..26 septembrie 2018
Cativa elevi ai clasei a VI-a A au participat la concursul « LinguaFest- 100 de minute pentru Romania », organizat de Reprezentanta Comisiei Europene in Romania, realizand videoclipuri in care au promovat un element de patrimoniu al Galatiului.

Elevi ai claselor a V-a A si a V-a B au realizat proiecte pe tema « Pour moi, la France c’est… » ; colegii lor mai mari din clasa a VII-a B au adresat mesaje unui prieten pentru a-l convinge sa invete o limba vorbita in Uniunea Europeana (la alegere).
Felicitari tuturor!

Si a fost Ziua Europeana a Limbilor Straine…..26 septembrie 2018Cativa elevi ai clasei a VI-a A au participat la…

Publicată de Scoala Gimnaziala "Sfantul Grigorie Teologul" Galati pe Joi, 27 septembrie 2018