Ziua Internaţională a Francofoniei

De Ziua Internaţională a Francofoniei (20 martie) elevi ai clasei a VII a A au participat la picnicul poetic Haikunoi, organizat în sala de conferinţe de la Grădina Botanică. Elevii școlii noastre s-au făcut remarcaţi de către profesorii de limba franceză de la liceele cu predare în regim bilingv (Colegiul Economic, Colegiul National Al. I. Cuza) prin curajul și dezinvoltura lor…nimic nu le-a stat în cale în a vorbi în faţa unui public numeros, în a-și prezenta haiku-urile scrise în limba franceză pe baloanele cu care au venit « înarmaţi » la această activitate. Felicitari elevilor participanţi ! Chapeau bas, mes enfants !

Fotografia postată de Scoala Gimnaziala "Sfantul Grigorie Teologul" Galati.Fotografia postată de Scoala Gimnaziala "Sfantul Grigorie Teologul" Galati.