Să creştem sănătoşi şi fericiți!

Prima activitate din cadrul proiectului „Să creştem sănătoşi şi fericiți!” a implicat ambele clase de a V-a din şcoala noastră şi s-a desfăşurat la Biblioteca Județeană „V.A.Urechia”, filiala nr.2. Tema acesteia a fost educația rutieră, iar în cadrul activității s-a vizionat un filmuleț realizat de Brigada rutieră, s-au prezentat, cu ajutorul mai multor postere, reguli de circulație, statistici, campanii pe teme de educație rutieră. De asemenea, au fost spuse ghicitori, poezii tematice, iar, la finalul vizitei la bibliotecă, elevii de la clasele a V-a A şi a V-a B au participat la un concurs. Au dovedit ca stăpânesc cunoştințe bune, motiv pentru care doamnele diriginte Tudorie Maricica şi Ionescu Cristina le-au înmânat un permis de pieton EXPERT. Felicitări pentru implicare şi prezentare, dragi copii!

Fotografia postată de Scoala Gimnaziala "Sfantul Grigorie Teologul" Galati.